İnternet Televizyonu Nedir?

İnternet Televizyonu Nedir?

İnternet Televizyonu en kısa şekilde şöyle anlatabiliriz;
İzleyicilerin istedikleri yerde, istedikler zaman, istedikleri içerikleri PC, Notebook, Tablet ve Mobil cihazlar ile internet üzerinden izlemelerine olanak veren yeni nesil televizyondur.

İnternet Televizyonu ile Youtube gibi sitelerin farkları nelerdir?

Youtube, DailyMotion, Vimeo, İzlesene gibi portallar video paylaşım siteleridir. Bu sitelere üye olan kullanıcılar, sitenin kullanım ve paylaşım kuralları çerçevesinde videolarını yükler ve paylaşırlar. Yayınlama, yayından kaldırma ve görüntüleme hakları portal yöneticilerinin elindedir.

İnternet Televizyonu ile yayının kontrolü yayın sahibinin elindedir. Kuralları ve yayın akışını yayın sahibi belirler. İnternet Televizyonu video paylaşan kullanıcıların değil, sadece yayının kendi içeriği yayınlanır.

Bir İnternet Televizyonu kurmak için neler gerekir?

Profesyonel bir İnternet Televizyonu kurmak için şu bileşenlerin toplandığı entegre bir sistem gerekir; Web Hosting, Video Hosting, İçerik yönetim sistemi, Yayın portalı.

solostream-server

İnternet Televizyonu kurmak için Solostream TV’nin sağladığı avantaj nedir?

Bir İnternet Televizyonu kurmak için gerekenleri yukarıda şekilde görebilirsiniz. Böyle bir sistemin kurulması için on binlerce dolarlık bir bütçe ve aylarca sürecek bir üretim süreci gerekir.

Bu süreçleri tamamlamış olan Solostream TV size, üretip sahip olmak yerine kiralayıp kullandığınız kadar ödeme yapma imkanı sunar.

Bu sayede mikro bir bütçe ile hemen aynı gün yayına başlayabilirsiniz. Aynı zamanda hiçbir geliştirme bütçesi ayırmadan devamlı geliştirilen bir teknolojiye sahip olursunuz.