Solostream.net Kullanım Rehberi

Solostream Tv Kullanım Rehberi

Adım 1:www.solostream.net sayfasından “Giriş” linkine tıklayarak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

Adım 2: Sol Menü’de yeralan “Kullanıcı & Kanallar” bölümü altında yeralan “Kullanıcı & Kanal Profili” kısmından logonuzu ekleyin.

Adım 3: Sol Menü’de yeralan “Kaynak Yönetimi” bölümü altında yeralan “Tüm Kaynaklar” kısmında eklediğiniz videoları görebilir ya da “Ekle” tuşuna tıklayarak yeni videolar ekleyebilirsiniz.

Adım 4: “Kaynak Yükle” kısmında, yükleyeceğiniz videoyu seçin ve yüklemeyi başlatın. Yükleme tamamlandığında Kaynak başlığı ve Yapımcı gibi video detaylarını girdikten sonra “Kaydet” tuşuna basınız. Böylelikle videonuz işleme listesine eklenmiş olacak ve kısa bir süre sonra Yayın Listesinizde yeralacaktır.

Adım 5: “Yayın Listesi Yönetimi” bölümü altında yeralan “Kullanıcı Yayın listesi” kısmından yayın listenizi oluşturun. Listenizi oluşturduktan sonra listenizin sağ kısmında bulunan kalem ikonuna tıklayarak yayın listenizi oluşturun.

Sol taraftaki videolara “Ekle” diyerek yayın listenize gönderebilirsiniz. yayın listenizi oluşturduktan sonra “Yayını Güncelle” linkine tıklayın. Video sırası değiştirdikten sonra ya da yeni videolar ekledikten sonra kısaca yayın listenizde her türlü değişiklik sonrası “Yayını Güncelle” linkine tıklayarak yayınınızı güncelleyiniz.

Adım 6: “Tüm Yayın Listesi” bölümünde “Paylaş” linkine tıklayarak siteniz için istediğiniz boyutta, Ekran Embed kodunuzu oluşturun ve istediğiniz yere ekranınızı ekleyin.